Kotły węglowe

Automatycznie sterowany stalowy, wodny kocioł grzewczy typu OPAL o mocach 25, 35 i 55 kW, charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną (sprawność 85%) i czystością spalania węgla kamiennego sortymentu miałowych lub tzw. „eko-groszku”. Jedno załadowanie zasobnika paliwem wystarcza na kilkanaście do kilkudziesięciu godzin pracy kotła w zależności od zapotrzebowania na ciepło, temperatury zewnętrznej, wielkości i ocieplenia budynku oraz kaloryczności opału. Automatyka kotła umożliwia zmianę jego wydajności w sposób modulacyjny od mocy znamionowej do najniższych obciążeń. Kocioł prosty i wygodny w obsłudze charakteryzuje się cichą i bezawaryjną pracą, spełnia wymagania w zakresie bezpiecznej obsługi i ochrony środowiska. Kocioł wyposażony jest w mechaniczny podajnik paliwa o ruchu płynnym posuwisto-zwrotnym sterowny za pomocą regulatora mikroprocesorowego sterującego wydajnością kotła poprzez precyzyjne dawkowanie odpowiednich porcji paliwa w zależności od zapotrzebowania na energię cieplną przy równoczesnym usuwaniu pozostałości (popiołu) po spalonym paliwie.

EKO FIX U G i EKO FIX U MG

Kotły serii EKO FIX U są to kotły automatyczne, przeznaczone do spalania ekogroszku w wersji G oraz miału i ekogroszku w wersji MG. Kotły te zostały wyposażone oprócz palnika retortowego pracującego w trybie automatycznym, w drugie tradycyjne palenisko z rusztem wodnym. Kotły te opcjonalnie mogą zostać wyposażone w wewnętrzną wężownice schładzającą i pracować w układzie zamkniętym instalacji centralnego ogrzewania. Kotły serii EKO FIX U produkowane są w następujących wielkościach: 20kW; 25kW; 38kW; 50kW. Firma Polspaw udziela na wszystkie swoje produkty 5lat gwarancji.

FIX

Kotły serii FIX są to kotły tradycyjne z zasypem ręcznym przeznaczone do spalania węgla i drewna oraz mieszanek miału z węglem, miału z drewnem itd… Kotły te zostały wyposażone w tradycyjne palenisko z rusztem wodnym z dużą komorą zasypową. Drzwiczki w tych kotłach posiadają potrójną izolację co w znacznej mierze ogranicza utratę ciepła podczas eksploatacji. Proces spalania w kotłach serii FIX regulowany jest za pomocą elektronicznego sterownika obsługującego dwie pompy oraz dmuchawę. Kotły te opcjonalnie mogą zostać wyposażone w wewnętrzną wężownicę schładzającą i pracować w układzie zamkniętym instalacji centralnego ogrzewania. Kotły serii FIX produkowane są w następujących wielkościach: 14kW(1,5m2); 18kW(2,0m2); 25kW(2,6m2); 31kW(3,4m2); 40kW(4,2m2); 50kW(5,2m2). Firma Polspaw udziela na wszystkie swoje produkty 5lat gwarancji.